Mikrodermabrazja jest metodą polegającą na mechanicznym złuszczaniu warstwy rogowej naskórka.

Zasada działania:

         Zabieg mikrodermabrazji polega na mechanicznym usunięciu najbardziej powierzchownych warstw skóry (warstwy rogowej naskórka) z możliwością kontroli przez kosmetologa głębokości ścierania.

         Mikrodermabrazja diamentowa wykorzystuje mikrokryształki diamentu, osadzone na stalowej głowicy do mechanicznego złuszczenia naskórka oraz podciśnienie jako czynnik powodujący docisk powierzchni skóry do głowicy. W zależności od tego, w jakim obszarze ciała oraz na jak wrażliwej skórze wykonywany jest zabieg, kosmetolog dobiera odpowiednią grubość ziaren diamentu.  

         Dzięki zastosowanemu w mikrodermabrazji podciśnieniu możliwe jest oczyszczanie powierzchni skóry z powierzchownych defektów w postaci zaburzeń rogowacenia i małych zaskórników, co sprawdza się w szczególności w strefie rozszerzonych ujść mieszków włosowych (porów), zwłaszcza wokół nosa (zasysanie treści zalegającej w gruczołach łojowych). Zakres wskazań mikrodermabrazji to nie tylko rozszerzone pory, oczyszczanie skóry trądzikowej i mieszanej, peeling, zaburzenia rogowacenia, ale również stosowana jest w przypadku powierzchownych zaburzeń pigmentacji, rozstępów, blizn (m.in. potrądzikowe blizny zanikowe), zmarszczek okolic oczu, ust, nosa oraz czoła, jak i w przypadku szarej ziemistej cery z cechami fotostarzenia.

         Mikrodermabrazja tlenowa (zwana również mikrodermabrazja wodną, hydrodermabrazją, hydradermabrazją) to metoda złuszczania zrogowaciałego naskórka, w której czynnikiem złuszczającym jest mieszanina soli fizjologicznej (0,9% NaCl) oraz tlenu. Mieszanina podawana jest na skórę za pomocą głowicy, która pracuje pod wysokim ciśnieniem. Podczas zabiegu następuje zderzenie roztworu z warstwa rogową skóry, co powoduje odrywanie korneocytów i złuszczenie warstwy rogowej. Martwy naskórek jest odsysany do specjalnego pojemnika. Hydradermabrazja działa dwufazowo oprócz złuszczania martwego naskórka następuje aplikacja substancji aktywnych w głębsze warstwy skóry, dzięki temu następuje nawilżenie naskórka. Wskazaniami do zabiegu są: cera sucha, łuszcząca się, zmarszczki linijne i grawitacyjne, zaskórniki, skóra łojotokowa z przesuszoną warstwa rogową naskórka, rozszerzone ujścia mieszków włosowych oraz przebarwienia. Zabieg hydradermabrazji świetnie sprawdza się u osób o skórze delikatnej, alergicznej i naczynkowej. Bardzo skutecznie nawilża i dotlenia skórę oraz stanowi doskonałą terapię przy leczeniu trądziku.

         Mikrodermabrazja tlenowo-diamentowa jest to połączenie w jednym zabiegu równocześnie hydradermabrazji i mikrodermabrazji diamentowej.

Efekty terapeutyczne:

  • uelastycznienie i regeneracja skóry,
  • gładka powierzchnia skóry i bardziej promienny wygląd,
  • stymulacja produkcji włókien kolagenu i elastyny,
  • stymulacja krążenia i lepsze odżywienie tkanek w skórze.

         Regularnie powtarzany zabieg mikrodermabrazji (zgodnie z zaleceniem kosmetologa) wpływa silnie rewitalizująco, uelastyczniająco i regenerująco na skórę twarzy oraz wspomaga pielęgnację cery tłustej.

CENNIK