W LabEstetico stosujemy jedno z najnowocześniejszych urządzeń do mezoterapii mikro i nanoigłowej – EsteticPen – przeznaczony do mikro oraz nanonakłuwania naskórka. Działanie EsteticPen jest oparte na stymulacji naturalnych zdolności organizmu do regeneracji skóry.

         Podczas zabiegu przy pomocy EsteticPen wykonujemy kilka tysięcy mikronakłuć. Ma to na celu pobudzenie procesów regeneracyjnych zachodzących w skórze oraz stymulację syntezy kolagenu i elastyny. Ponadto, dzięki zastosowaniu systemu pulsacyjnych igieł (mikronakłuć) w skórze tworzą się setki mikrokanalików umożliwiających przedostanie się składników aktywnych zawartych w stosowanej w zabiegu ampułce-koktajlu do głębszych warstw skóry (naskórka i skóry właściwej). Podczas zabiegu mikronakłuwania frakcyjnego absorpcja składników czynnych zwiększa się nawet 1000-krotnie.

Zasada działania:

         Pierwszy etap to tzw. „kontrolowany stan zapalny” powstały w wyniku mikronakłuć, w którym następuje wydzielanie czynników wzrostu pochodzenia płytkowego i aktywacja kaskady tworzenia nowych komórek naskórka, chemotaksja i proliferacja fibroblastów oraz pobudzenie produkcji macierzy międzykomórkowej. Proces proliferacji komórek skóry powoduje dalsze wydzielanie czynników wzrostu z fibroblastów, keratynocytów oraz monocytów, co prowadzi do kolejnej fazy przebudowy skóry, w której powstają kolagen typu III, IV i I, elastyna, proteoglikany, glikozaminoglikany i pobudzane są procesy angiogenezy. Ostatnia faza tzw. „remodeling” skutkuje przebudową leczonych tkanek. Poprawia się unaczynienie skóry, natomiast jej struktura ulega wzmocnieniu dzięki obecności nowego kolagenu.

Efekty terapeutyczne:

  • rewitalizacja skóry,
  • poprawa gęstości i elastyczności skóry,
  • spłycenie drobnych zmarszczek,
  • zmniejszenie blizn potrądzikowych, pooperacyjnych i pooparzeniowych.

         Efekty widoczne są zazwyczaj po drugim lub trzecim zabiegu w serii, jednakże u niektórych osób widać je już po pierwszym zabiegu. Pełen efekt obserwowany jest w ciągu miesiąca po ostatnim zabiegu w serii. Ilość i częstotliwość zabiegów dostosowana jest indywidualnie do potrzeb skóry klienta, zwykle zalecana seria to od 2 do 6 zabiegów.

CENNIK