Fototerapia twarzy zwana również terapią światłem LED bądź Ledoterapią to nieinwazyjna metoda, bez powikłań, dająca możliwość łączenia z innymi zabiegami. Terapię światłem LED wykorzystuje się m.in. w przypadku leczenia trądziku, fotoregeneracji skóry (odmładzania skóry), regeneracji skóry po zabiegach ujędrniania skóry (mezoterapia).

Zasada działania:

         Lampa LED PDT podczas zabiegu jest ustawiana na odpowiedni program leczniczy (odpowiednia długość fali, kolor), w zależności od problemu skórnego, który ma być poddany fototerapii. Zabieg jest bezbolesny oraz odczuwany, jako przyjemny. Komórki regenerują się, a stan naskórka oraz skóry właściwej poprawia się w sposób widoczny. Leczenie światłem (fototerapia) spowalnia procesy starzenia się skóry oraz zapewnia maksymalną regenerację skóry. Fototerapia jest niezwykle przydatna m.in. w przypadku stymulacji skóry głowy oraz mieszków włosowych w celu wzmocnienia porostu włosów i poprawy ich struktury, w leczeniu trądziku, w stymulacji gojenia ran, poprawa jakości i czasu gojenia, w odmładzaniu i ujędrnianiu skóry, jak również w relaksacji oraz poprawie samopoczucia.

         Fototerapia zwana jest terapią fotodynamiczną bądź czasami określana jest, jako tzw. „magiczne światło”. Jest to technika, która stosowana jest w celu poprawy wyglądu skóry. Polega ona na zastosowaniu fotonów świetlnych LED, o różnym natężeniu i kolorze, które w zależności od zabiegu stymulują poszczególne warstwy skóry. Niskoenergetyczne czyste światło, które emitowane jest przez urządzenie aktywuje fotoreceptory skóry powodując kaskadę reakcji biologicznych, które przekształcają struktury komórkowe powodując pożądane rezultaty. Wyniki są optymalne, ponieważ jest to zimne światło, które nie powoduje poparzeń. Przynosi znaczne efekty bez skutków ubocznych. Jest to zabieg bezpieczny i bezbolesny oraz może być powtarzany tyle razy, ile jest to wymagane w zależności od problemu skórnego.

Efekty terapeutyczne:

  • stymulacja krążenia krwi i natlenienia tkanek,
  • poprawa funkcjonowania układu limfatycznego,
  • złagodzenie zapaleń,
  • stymulacja procesów regeneracji,
  • lepsze samopoczucie,
  • odżywienie i poprawa wyglądu skóry.

CENNIK