Zabieg kawitacji (inaczej: peeling kawitacyjny) polega na bezbolesnym oczyszczeniu skóry twarzy za pomocą fal ultradźwiękowych (dźwięków o niskiej częstotliwości), które po skierowaniu na wilgotną skórę wywołują efekt kawitacji.

Zasada działania:

         Zjawisko kawitacji stosowane jest do złuszczania zrogowaciałych komórek naskórka (peeling kawitacyjny), oczyszczania ujść mieszków włosowych (potocznie zwanych porami skóry) i usuwania znajdujących się na skórze bakterii i grzybów.

         Działanie kawitacji polega na tym, iż po zwilżonej wodą skórze przesuwa się końcówką aparatu, wówczas wytwarza się fala ultradźwiękowa, która rozchodzi się w ośrodku płynnym (zastosowanej w zabiegu wodzie destylowanej/soli fizjologicznej), w fazie rozrzedzenia wytwarza się podciśnienie i powoduje powstanie pęcherzyków (czyli przestrzeni wypełnionych parami cieczy), w momencie zagęszczenia fali i wzrostu ciśnienia pęcherzyki gwałtownie się zapadają, co powoduje powstanie lokalnych fal detonacyjnych, które rozbijają martwe komórki naskórka, bez uszkodzenia jego głębszych warstw. Fale mechaniczne wytwarzane podczas zabiegu kawitacji posiadają duży potencjał mechaniczny powodujący usunięcie z powierzchni skóry zrogowaciałych komórek naskórka i delikatne złuszczanie. Powstające podczas rozchodzenia się fali cząsteczki wody wypłukują z ujść mieszków włosowych (tzw. porów skóry) zalegającą w nich wydzielinę.

Efekty terapeutyczne:

  • oczyszczona, odświeżona i rozjaśniona skóra twarzy,
  • widocznie wygładzona i delikatna w dotyku skóra twarzy,
  • skóra twarzy jest gotowa do lepszego wchłonięcia preparatów aktywnych oraz pielęgnacyjnych.

         Peeling kawitacyjny jest to zabieg nieinwazyjny i bezbolesny. Skóra może ulec lekkiemu zaczerwienieniu, które znika po kilku minutach. Peeling kawitacyjny poprawia mikrokrążenie, złuszcza zrogowaciałe komórki naskórka, oczyszcza ujścia mieszków włosowych (pory skóry) oraz ma działanie antyseptyczne. Jest łagodną formą oczyszczania odpowiednią dla każdego rodzaju cery, nawet bardzo wrażliwej, gdyż nie powoduje podrażnień. Najlepsze efekty przynosi wykonywany w serii lub regularnie, zgodnie z zaleceniem kosmetologa.

CENNIK