Zabieg kawitacji (peeling kawitacyjny) + sonoforeza składa się z dwóch etapów. Pierwszy etap polega na ultradźwiękowym oczyszczeniu skóry twarzy czyli łagodnym, ale skutecznym usunięciu martwego naskórka i zgromadzonych na skórze zanieczyszczeń. W drugiej fazie zabiegu za pomocą ultradźwięków (sonoforeza) wprowadzane są preparaty odżywcze dostosowane do potrzeb skóry klienta.

Zasada działania:

         Zabieg kawitacji (peeling kawitacyjny) wykorzystuje ultradźwięki o niskiej częstotliwości. Polega on na usunięciu zrogowaciałych komórek naskórka, bakterii i grzybów znajdujących się na skórze, oczyszczeniu ujść mieszków włosowych oraz przygotowaniu skóry do efektywniejszego wchłonięcia substancji aktywnych.

         Po zabiegu kawitacji wykonywana jest sonoforeza, która polega na wprowadzeniu cząsteczek substancji aktywnej do głębiej położonych warstw skóry. Sonoforeza wykorzystuje ultradźwięki o średniej i wysokiej częstotliwości, które przyspieszają przenikanie substancji czynnych przez naskórek i skórę właściwą oraz umożliwiają wprowadzenie w skórę substancji normalnie słabo przechodzących przez bariery naskórkowe. Działanie ultradźwięków polega na wprowadzeniu w ruch oscylacyjny płynów, w których znajdują się substancje, co umożliwia ich głębsze przenikanie.

Efekty terapeutyczne:

  • oczyszczona i nawilżona skóra twarzy,
  • poprawa mikrokrążenia,
  • aktywacja procesów odnowy komórkowej,
  • rewitalizacja i dotlenienie skóry twarzy.

         W zależności od potrzeb skóry klienta podczas zabiegu sonoforezy stosuje się substancje: nawilżające, rozjaśniające, uszczelniające ściany naczyń krwionośnych bądź przeciwtrądzikowe.

         Zabieg sonoforezy jest szczególnie polecany w połączeniu z zabiegiem kawitacji (peelingu kawitacyjnego), wówczas stanowi jego dopełnienie, a uzyskane efekty są jeszcze lepsze (dogłębne oczyszczenie skóry, poprawa pracy gruczołów łojowych, poprawa kolorytu i nawilżenia skóry).

CENNIK